Цифровизацията и автоматизацията променят правилата на играта за фармацевтичната индустрия и науките за живота. Тези фактори съкращават сроковете за излизане на пазара и подобряват качеството на продуктите чрез използване на съвременни технологии.
Във фармацевтичната индустрия качеството на продуктите е от съществено значение. За да останете лидер в тази област, трябва да имате авангардни изследвания, отлични процеси и перфектни продукти. Освен това не трябва да спирате да градите и се адаптирате към новите заболявания и повишената конкуренция, които изискват по-бързи и по-икономични процеси във всички аспекти на операциите ви.
Американският фармацевтичен производител Pfizer откри нов завод „High Con“ с високо ниво на защита във Фрайбург, Германия. С инвестиционен обем от почти 300 милиона евро, Pfizer разшири съществуващия завод през последните три години и го превърна в едно от най-модерните производствени съоръжения в света на фармацевтичната индустрия съгласно стандартите на Industry 4.0. Също така заводът се утвърди и като един от най-безопасните, ефективни и устойчиви съоръжения в света. Той има капацитет да произвежда до седем милиарда таблетки годишно.
Фармацевтичната индустрия се намира в постоянна надпревара с времето. Това се дължи на факта, че новите заболявания се появяват непрекъснато и изискват разработването на лекарства и ваксини.
Един от примерите за предизвикателствата, пред които се изправя фармацевтичната индустрия, са високоефективните активни фармацевтични съставки, известни още като HPAPI. В тези случаи е от ключово значение лекарствата да бъдат пуснати на пазара възможно най-бързо. Това обаче не е единственото предизвикателство, с което се сблъсква индустрията. Други важни фактори, които трябва да бъдат взети под внимание, са прекъснатите вериги на доставки, натискът върху разходите и търсенето на ефективност, кратките иновационни цикли, високото качество на продуктите и повишената гъвкавост.
Индустриалният свят никога не е бил толкова сложен, колкото е днес.
Какво е решението за предизвикателствата във фармацевтичната индустрия?
Дигитализацията и автоматизацията са решението за предизвикателствата, които възникват във фармацевтичната индустрия. Когато реалният и цифровият свят работят заедно, може да се постигне по-бързо и по-безопасно производство.
В новия високоефективен завод на Pfizer производствените операции са напълно дигитализирани. Освен това има системата за автоматизирано изпълнение, която координира целия поток от материали.
Производството на HPAPI
Това, което допринася за нарастващата популярност на HPAPI в медицината е тяхното повишено действие при ниски дози, както и тяхната висока селективност, което намалява риска от неблагоприятни фармацевтични реакции. Но използването им в лекарства означава, че трябва да се прилагат максимални предпазни мерки по време на производството им.
Когато в производството се използват силно активни токсични съставки е от съществено значение да се осигури максимална безопасност, както за хората, така и за продуктите, които се произвеждат. За да се постигне това се използва специална концепция за ограничаване и иновативни технологии, които са наблюдавани и контролирани.
Как се постига устойчиво фармацевтично производство?
Благодарение на интелигентното свързване на машини и процеси в мрежа, производството в завода на Pfizer във Фрайбург може да бъде по-бързо и по-гъвкаво.
Например, свързването в мрежа и визуализирането на данни в системата за управление помага на новото производствено съоръжение на Pfizer да консумира около 40 процента по-малко енергия от традиционните инсталации. Това е важен принос за енергийната ефективност.
Германската федерална агенция за защита на околна среда потвърди, че Pfizer се отличава със стриктното си внимание към околната среда не само по време на изграждането на заводите си, но и след това.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ... Европол алармира за престъпното използване на ChatGPT и разкри мрачни перспективи Nvidia разкрива нови изследвания за използване на AI в проектирането на чипове Meta Quest 2: Революционен начин за контрол на виртуалните обекти чрез технологията Direct Touch